10/100/1000TX-LX Converter SM SC Single-mode, LFTP, PoE

Tuotetiedot pdf-formaatissaTulostaSähköposti
Tuotekoodi:PLANET-GTP-802S
Valmistajan koodi:GTP-802S
Tuotteen nimi:10/100/1000TX-LX Converter SM SC Single-mode, LFTP, PoE
Tuoteryhmä:Mediamuuntimet Giga
Valmistaja:PLANET Technology
Takuuaika:24 kk
Lisätiedot:Tuotesivu
 Tuote-esite
 Ohjekirja

PLANET GTP-802S on metallikoteloitu gigabitin mediamuunnin 10/100/1000Base-T Ethernet- ja 1000Base-LX kuituverkon (single mode) välille. GTP-802S mediamuuntimessa on lisäksi PoE-virransyöttötuki esim IP-valvontakameroille. Muunnin voidaan asentaa myös PLANET MC-1500/1500R, MC-700 ja MC- 1000MR mediamuunninkehikkoon.

Tekniset tiedot:
• 1-Port RJ-45 interface - 1-Port Data + Power output
• 1-Port Fiber Optical SC Fiber Interface
• DC 52V power input socket
• Complies with IEEE 802.3af standard and IEEE 802.3at pre-sMid-Span PSE
• Provides DC 52V power over RJ-45 Ethernet cable to devices Ethernet port
• Supports PoE Power up to 30 Watts for each PoE port
• Auto detect of IEEE 802.3at / IEEE 802.3af PoE equipments, the devices from being damaged by incorrect installation
• Remote power feeding up to 100m
• IEEE 802.3at / IEEE 802.3af Splitter devices compatible
• Metal Case
• LED indicators - Power LED - PoE In-use - Fiber LNK / ACT - TP LNK / ACT
• DIP-switch: LFP (Link Fault Pass-through) mode selection
• IEEE 802.3 10Base-T
• IEEE 802.3u 100Base-TX
• IEEE 802.3ab 1000Base-T
• IEEE 802.3z 1000Base-X
• IEEE 802.3at Power over Ethernet Pre-standard
• IEEE 802.3af Power over Ethernet enhancements Standard
• FCC Part 15 Class A, CE

PLANET-GTP-802S.jpgPLANET-GTP-802S.jpg
Myyntihinta: 127,95 €
Myyntihinta ilman ALV: 103,19 €
ALV (24%) määrä: 24,76 €
Saatavuus
Varastossa: 4 kpl

Toimitusaika :
1-2 arkipäivää postitse. Nouto Vantaalta heti.
2000 merkkiä jäljellä