SFP 1000BaseSX MM 2km Multi-mode, 1310nm, LC

Tuotetunnus: PLANET-MGB-SX2
45,90 €
Tuotetta varastossa 6 kpl
Toimitusaika :
1-2 arkipäivää postitse. Nouto Vantaalta heti.
PLANET MGB-SX2 on jopa 2km yhteyksiin kykenevä 1000Base-SX SFP-moduli (MiniGBIC) kaikkiin SFP-standardia noudattaviin Ethernet-kytkimiin, WiFi-tukiasemiin, reitittimiin, mediamuuntimiin ja verkkokortteihin. Modulin avulla SFP-paikalla varustettuun ethern
Tuotekoodi:PLANET-MGB-SX2
Valmistajan koodi:MGB-SX2
Tuotteen nimi:SFP 1000BaseSX MM 2km Multi-mode, 1310nm, LC
Tuoteryhmä:SFP-modulit 1G (standardi)
Valmistaja:PLANET Technology
Takuuaika:24 kk
Lisätiedot:Tuotesivu
 Tuote-esite
 Ohjekirja

PLANET MGB-SX2 on jopa 2km yhteyksiin kykenevä 1000Base-SX SFP-moduli (MiniGBIC) kaikkiin SFP-standardia noudattaviin Ethernet-kytkimiin, WiFi-tukiasemiin, reitittimiin, mediamuuntimiin ja verkkokortteihin.

Modulin avulla SFP-paikalla varustettuun ethernet-kytkimeen saadaan liitettyä valokuitukaapeli esim. rakennusten tai kerrosten välillä.

Moduli toimii 1310nm taajuusalueella, joten vaatii myös toiseen päähän vastaavan kuitumodulin.

Tekniset tiedot:
• Multi-mode (MM)
• Max etäisyys: 2km
• Standardi: IEEE 802.3z 1000Base-SX
• Aallonpituus: 1310nm
• LC-liitin (duplex)
• Käyttölämpötila: 0...+60C

Maahantuojan, Microdata Finland Oy:n, tuotteelle myöntämä takuu: 24 kk
Maahantuojan tekninen tuki, https://www.microdata.fi/tuki, auttaa myös teknisissä kysymyksissä jo ostopäätöstä tehtäessä, sekä avustaa tarvittaessa puhelimitse ja/tai sähköpostitse käytössä ja käyttöönotossa. Osoitteesta https://www.microdata.fi/ajurit/ ja löytyy tuotekohtaisia ajureita.
Alkaen 4.95 euroa postitse. Nouto arkisin 8:30-17 maahantuojan varastolta (Äyrikuja 3, 01510 VANTAA) 0.00 euroa.
oldies