IOCREST PCIe 8X Dual 10G Ethernet NIC SFP+ Intel 82599, SFP+

Tuotetunnus: IO-PCE82599-2GLAN
202,90 €
Myyntihinta alennuksen kanssa
Myyntihinta ilman veroja: 163,63 €
Alennus
Veron summa 39,27 €
Hinta / kg:
Tuotetta ei pidetä varastossa. Tilataan tarvittaessa suoraan valmistajalta.
Toimitusaika :
arvio 2-4 viikkoa. Erikoistilaustuote!
IOCREST IO-PCE82599-2GLAN on verkkokortti kahdella 10G SFP+ moduulipaikalla PCI Express tai Low Profile PCI väylään. Tuotepakkauksen mukana peitelevyt kummallakin korkeudella. Tekniset tiedot: • Speed/port: 10Gbps (fiber for servers and workstations) • Et
Tuotekoodi:IO-PCE82599-2GLAN
Valmistajan koodi:IO-PCE82599-2GLAN
Tuotteen nimi:IOCREST PCIe 8X Dual 10G Ethernet NIC SFP+ Intel 82599, SFP+
Tuoteryhmä:Verkkokortit
Valmistaja:IOCREST
Takuuaika:24 kk

IOCREST IO-PCE82599-2GLAN on verkkokortti kahdella 10G SFP+ moduulipaikalla PCI Express tai Low Profile PCI väylään. Tuotepakkauksen mukana peitelevyt kummallakin korkeudella.

Tekniset tiedot:
• Speed/port: 10Gbps (fiber for servers and workstations)
• Ethernet controller: Intel 82599ES
• Connector and cable medium: LC fiber optic
• Cabling type: MMF 62.5/50um, up to 300m
• Maximum bus speed and slot width: PCI Express 2.0/5.0GT/s x 8 lane
• Ports: two SFP+ slots for SFP+ SR, SFP+ LR modules and direct attach SFP+ cables
• Bus type: PCI express 2.0 (5 GT/s)
• Bus width: PCI-E x 8/x 16
• Data rate supported per port: optical 1GbE/10GbE direct attach: 10GbE
• Network standards: IEEE 802.3
• Interrupt levels: INTA, MSI, MSI-X
• Supported slot height(s): low profile and full height
• Intel VT for connectivity1: virtual machine device queues (VMDq), virtual machine direct connect (VMDc)
• Security features: IPSEC/LinkSec
• IWARP/RDMA: NA
• Typical power consumption: maximum power 10.7W, typical power: 10.0W
• LED indicators: LINK (solid) and ACTIVITY (blinking), LINKSPEED (green)
• Operating Temperature: 0...+55C

Tuetut käyttöjärjestelmät:
• Windows Vista SP1
• Windows Server 2003 SP2
• Windows Unified Storage Solution 2003
• Windows Server 2008
• Linux Stable Kernel version 2.6
• Linux RHEL 4, Linux RHEL 5
• Linux SLES 9, Linux SLES 10
• FreeBSD 7.0, UEFI 1.1
• VMware ESX 3.x

Tuotepakkauksen sisältö:
• 1x PCI-Express to 2 Ports SFP+10G Ethernet network adapter
• 1x User Manual
• 1x Driver CD
• 1x Low-profile bracket

Maahantuojan, Microdata Finland Oy:n, tuotteelle myöntämä takuu: 24 kk
Maahantuojan tekninen tuki, https://www.microdata.fi/tuki, auttaa myös teknisissä kysymyksissä jo ostopäätöstä tehtäessä, sekä avustaa tarvittaessa puhelimitse ja/tai sähköpostitse käytössä ja käyttöönotossa. Osoitteesta https://www.microdata.fi/ajurit/ ja löytyy tuotekohtaisia ajureita.
Alkaen 4.95 euroa postitse. Nouto arkisin 8:30-17 maahantuojan varastolta (Äyrikuja 3, 01510 VANTAA) 0.00 euroa.
oldies