10/100/1000BaseT-SFP converter Web/SNMP-managed

Tuotetunnus: PLANET-GT-905A
84,90 €
Tuotetta varastossa 4 kpl
Toimitusaika :
1-2 arkipäivää postitse. Nouto Vantaalta heti.
PLANET GT-905A on selain/SNMP-hallittava Gigabitin mediamuunnin, jossa on RJ-45- kupariportin lisäksi yksi vapaa MiniGBIC/SFP-moduulipaikka. Modulipaikkaan voidaan laittaa halutun tyyppinen SFP-moduli, jolloin laitteesta saadaan Gigabitin kupari-kuitumuunn
Tuotekoodi:PLANET-GT-905A
Valmistajan koodi:GT-905A
Tuotteen nimi:10/100/1000BaseT-SFP converter Web/SNMP-managed
Tuoteryhmä:Mediamuuntimet hallittavat
Valmistaja:PLANET Technology
Takuuaika:24 kk
Lisätiedot:Tuotesivu
 Tuote-esite
 Ohjekirja

PLANET GT-905A on selain/SNMP-hallittava Gigabitin mediamuunnin, jossa on RJ-45- kupariportin lisäksi yksi vapaa MiniGBIC/SFP-moduulipaikka. Modulipaikkaan voidaan laittaa halutun tyyppinen SFP-moduli, jolloin laitteesta saadaan Gigabitin kupari-kuitumuunnin kaikentyyppisille valokuiduille. Muunnin voidaan asentaa myös PLANET MC- 1500/1500R, MC-700 ja MC-1000MR mediamuunninkehikkoon.

Tuotepakkaus sisältää mediamuuntimen, asennusohjeen sekä virtalähteen.

Tekniset tiedot:
• Complies with IEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX, IEEE 802.3ab 1000Base-T, IEEE 802.3z 1000Base-SX/LX
• One-channel media conversion between 10/100/1000Base-T and1000Base-SX / LX
• TP port supports 10/100/1000Base-T auto-negotiation and auto-MDI/MDI-X
• 1000Base-T: 2-pair Cat. 5/5e/6 UTP cable, up to 100 meters
• Compact size for working with PLANET MC family Media Chassis (MC-700/1500/1500R)
• Wall-mountable hardware design
• Built-in IP-based Web interface for remote management
• Layer 2 Management Feature –Store-and-Forward mechanism –Built-in Web interface for remote management and setup –Manual IP address setting / DHCP client for IP address assignment –SNMP v1 / v2c monitor / private Enterprise MIB –Event trap and SNMP trap support –Speed duplex mode configuration / Flow Control setting / bandwidth Control on TP / Fiber port –Supports Port Status / Ethernet Statistics on both TP and Fiber interface –Supports Maximum frame size to 16K bytes –Loop detection / Broadcast / Multicast / Unicast storm control –Management VLAN / 16 IEEE 802.1Q VLAN groups / Q-in-Q VLAN –802.1p Tag Priority / IP address priority / IP DSCP optionin Quality of Service Mode and Strict Priority / Weighted Round Robin (WRR) QoS policies –TS-1000 OAM / IEEE 802.3ah OAM / Loop Back Test –16 TCP / UDP Filter groups –Password setting, IP setting and devices description setting through Planet Smart discovery utility –Firmware upgrade via remote Web interface
• External DC 5V 2A power supply
• LED indicators for easy network diagnosing
• Reset Button at the front panel for the factory default reset
• Choice of fiber-connector from SC, LC, WDM, multi-mode / single-mode fiber /1000Base-SX / LX mini GBIC module

Maahantuojan, Microdata Finland Oy:n, tuotteelle myöntämä takuu: 24 kk
Maahantuojan tekninen tuki, https://www.microdata.fi/tuki, auttaa myös teknisissä kysymyksissä jo ostopäätöstä tehtäessä, sekä avustaa tarvittaessa puhelimitse ja/tai sähköpostitse käytössä ja käyttöönotossa. Osoitteesta https://www.microdata.fi/ajurit/ ja löytyy tuotekohtaisia ajureita.
Alkaen 4.95 euroa postitse. Nouto arkisin 8:30-17 maahantuojan varastolta (Äyrikuja 3, 01510 VANTAA) 0.00 euroa.
oldies