10/100TX-FX Converter SM Single-mode 15km, SC, LFTP

Tuotetunnus: PLANET-FST-802S15
96,90 €
Myyntihinta ilman veroja: 78,15 €
Veron summa 18,75 €
Hinta / COM_VIRTUEMART_UNIT_SYMBOL_:
Tuote on tilapäisesti loppunut varastosta
Toimitusaika :
arvio 1-3 viikkoa
PLANET FST-802S on kehittyneempi mediamuunnin 10/100Base-T Ethernet- ja 100Base-FX kuituverkon (singlemode) välille. Muunnin voidaan asentaa myös hallittavaan PLANET MC-1610MR mediamuunninkehikkoon, jolloin kuitu- ja ethernet-linkkien sekä tiedonsiirtoa s
Tuotekoodi:PLANET-FST-802S15
Valmistajan koodi:FST-802S15
Tuotteen nimi:10/100TX-FX Converter SM Single-mode 15km, SC, LFTP
Tuoteryhmä:Mediamuuntimet hallittavat
Valmistaja:PLANET Technology
Takuuaika:24 kk
Lisätiedot:Tuotesivu
 Tuote-esite
 Ohjekirja

PLANET FST-802S on kehittyneempi mediamuunnin 10/100Base-T Ethernet- ja 100Base-FX kuituverkon (singlemode) välille. Muunnin voidaan asentaa myös hallittavaan PLANET MC-1610MR mediamuunninkehikkoon, jolloin kuitu- ja ethernet-linkkien sekä tiedonsiirtoa saadaan valvottua. Muunnin tukee Tagged VLAN-verkoissa käytettyjä ylipitkiä Ethernet-kehyksiä.

Tekniset tiedot:
• Ethernet-portti: 10/100Base-TX (UTP, MDI/MDI-X)
• Kuituportti: 100Base-FX singlemode, 15km (SC-liittimet)
• LED-merkkivalot
• DIP-kytkimet:
- Fiber (Half / Full)
- UTP (Auto-negotiation / Manual)
- UTP Speed (10/100Mbps)
- UTP Duplex mode (Half / Full),
- LLR (Disable / Enable)
- LLCF (Disable / Enable)
• Store-and-Forward tekniikka
• Back-pressure, IEEE 802.3x vuonohjaus ja lankanopeudella pakettien välitys
• Link Loss Return (LLR)
• Link Loss Carry Forward (LLCF) toimii LLR:n kanssa yhteyksien diagnosoinnissa
• Hallittava MC-1610MR mediamuunninkehikon kanssa
• Ulkoinen virtalähde 5VDC/2A
• Käyttölämpötila-alue: 0...+50C
• Mitat: 94 x 81 x 26 mm
• Paino: 220g
• Hyväkstynnät: FCC, CE class B

Maahantuojan, Microdata Finland Oy:n, tuotteelle myöntämä takuu: 24 kk
Maahantuojan tekninen tuki, https://www.microdata.fi/tuki, auttaa myös teknisissä kysymyksissä jo ostopäätöstä tehtäessä, sekä avustaa tarvittaessa puhelimitse ja/tai sähköpostitse käytössä ja käyttöönotossa. Osoitteesta https://www.microdata.fi/ajurit/ ja löytyy tuotekohtaisia ajureita.
4.95
oldies