PLANET 1x RS-232/422/485 Fiber 100Base-FX MultiMode 2km SC

Tuotetunnus: PLANET-ICS-102
113,90 €
Myyntihinta ilman veroja: 91,85 €
Veron summa 22,05 €
Hinta / kg:
Tuotetta varastossa 1 kpl
Toimitusaika :
1-2 arkipäivää postitse. Nouto Vantaalta heti.
PLANET ICS-102 on kuituverkkoon (fiber) kytkettävä pienikokoinen sarjaporttipalvelin (Serial-over-IP) yhdellä RS-232/422/485-portilla. Laitteen sarjaportti voidaan kytkeäminkä hyvänsä sarjaliikennelaitteeseen tai-porttiin. PLANETin tietokoneeseen asennet
Tuotekoodi:PLANET-ICS-102
Valmistajan koodi:ICS-102
Tuotteen nimi:PLANET 1x RS-232/422/485 Fiber 100Base-FX MultiMode 2km SC
Tuoteryhmä:Sarjaporttipalvelimet
Valmistaja:PLANET Technology
Takuuaika:24 kk
Lisätiedot:Tuotesivu
 Tuote-esite
 Ohjekirja

PLANET ICS-102 on kuituverkkoon (fiber) kytkettävä pienikokoinen sarjaporttipalvelin (Serial-over-IP) yhdellä RS-232/422/485-portilla. Laitteen sarjaportti voidaan kytkeäminkä hyvänsä sarjaliikennelaitteeseen tai-porttiin. PLANETin tietokoneeseen asennettavilla virtuaali COM- porttiajureilla laitepalvelimen sarjaportti saadaan näkymään IP-verkon yli missä hyvänsä tietokoneessa, kuten tavallinen sarjaportti (COM/TTY/VCOM). Näin laitteen sovellusympäristöt ja käyttökohteet ovat lähes rajattomat:

PLANET ICS-102 sovellusympäristöjä:
• Kauppa- ja kassajärjestelmät (POS)
• Tiedonkeruu- ja mittausjärjestelmät
• Ohjaus- ja valvontajärjestelmät
• Tuotannon ohjausjärjestelmät
• Varasto- ja logistiikkajärjestelmät
• Kiinteistöautomaatio
• Kulunvalvonta ja -ohjaus
• Hälytys- ja turvallisuusjärjestelmät
• Prosessinohjaus ja automaatio
• LVI-sovellukset
• Sairaala- ja terveydenhuollon sovellukset
• Laitteistojen etähallinta
• Tulostusympäristöt
• Serial-to-Serial-sovellukset (2x ICS-102)

PLANET ICS-102 tekniset tiedot:
• Sarjaportti : 1x DB9 RS-232/422/485 (valittavissa)
• Päätelaitenopeus: max 921kbit/s
• Ethernet: 100Base-FX MultiMode (2km) SC
• Sarjaportti ajurit: Windows XP/7/8/2008/2012/10
• TCP Server, TCP/UDP Client
• HTTP-selainhallinta, Telnet server/client, SNMP Trap
• Merkki-LEDit: Link, Power, RS-232/422/485-valinta
• Käyttöjännite: 5VDC/2A (max)
• Käyttölämpötila: 0...+50C
• Mitat: 97 x 70 x 26mm
• Paino: 200g

Maahantuojan, Microdata Finland Oy:n, tuotteelle myöntämä takuu: 24 kk
Maahantuojan tekninen tuki, https://www.microdata.fi/tuki, auttaa myös teknisissä kysymyksissä jo ostopäätöstä tehtäessä, sekä avustaa tarvittaessa puhelimitse ja/tai sähköpostitse käytössä ja käyttöönotossa. Osoitteesta https://www.microdata.fi/ajurit/ ja löytyy tuotekohtaisia ajureita.
Alkaen 3.95 euroa postitse. Nouto arkisin 8:30-17 maahantuojan varastolta (Äyrikuja 3, 01510 VANTAA) 0.00 euroa.
oldies